10letý T – Note – technická analýza

technicka-analyza-2

Obchodování na měsíčním grafu T – Note prorazilo dolní linii růstového kanálu a může tak jít o signál o možném obrácení trendu. Ještě předtím se ale, při odrazu o horní linii růstového kanálu vytvořila cenová formace Hlava a Ramena, přičemž pravé rameno dosáhlo úrovně 70.7 %

Fibonacciho retracementu pravé části hlavy, neboli nově vznikajícího klesajícího impulsu. Po opuštění růstového kanálu se trh začal mírně přesouvat do strany a nyní se drží při 38.2 % Fibonacciho retracementu předchozího dlouhodobého růstového trendu.

Pokud by došlo k odražení o tuto důležitou úroveň, trh by pokračoval v růstovém trendu, ale v případě, že by korekce prorazila 50 % Fibonacciho retracementu předchozího dlouhodobého růstového trendu, potvrdil by se tak vytvářející se klesající trend. Nedá se zcela vyloučit po delší dobu ani boční trend v případě větší nejistoty na trhu.

Tržní cena se momentálně nachází pod deseti, dvaceti a třiceti měsíčním klouzavým průměrem, přičemž se obchoduje mírně nad sto měsíčním klouzavým průměrem.

Na denním grafu se začal vytvářet cenový obrazec připomínající trojúhelník, poté co první korekce probíhajícího bočního trendu dosáhla 50 % Fibonacciho retracementu předchozího krátkodobého klesajícího trendu.

09_04_2014_t-note_dennc3ad-3055604

Momentálně trh tedy směřuje k hodnotě kolem 124.23, která představuje 38.2 % Fibonacciho retracementu předchozího klesajícího impulsu.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang