Apple stojí 2 biliony dolarů. Jak těžká krize nás čeká

Věřte nebo ne, tržní hodnota společnosti Apple (obrázek) uprostřed recese a koronakrize překročila 2 biliony dolarů. 2 biliony! 

Je to zhruba 10 let, kdy jsem předpovídal, že v dohledné době se nějaká společnost dostane na 1 bilion amerických dolarů v tržní kapitalizaci. Tenkráte jsem tipoval společnost Google. Nebyl to úplně špatný tip. Google dnes stojí necelého 1,1 bilionu USD.

Ovšem to, co předvádí Apple i bez Steva Jobse, to je věru něco extra. Dalším rychlíkem je potom společnost Amazon. Aktuálně za téměř 1,7 bilionu USD. I Jeff Bezos předvádí neskutečný výkon. Co mají všichni tři společného? Internet a IT. Těmto oborům se v koronavirových časech daří snad nejlépe ze všech. 

A nyní něco velmi důležitého. Přesto, že jsme někde uprostřed jedné z největších krizí a recesí za posledních sto let, i přes to si akciové trhy i jednotlivé firmy vedou skvěle a dosahují dokonce historická maxima. Zajímavé. Pozoruhodné. Možná i nečekané. 

A tak si osobně myslím, že ačkoliv je tato krize výjimečná, nebude mít dlouhého trvání. Dokonce si myslím, že to řadu oborů popožene výrazně dopředu v oblasti inovací. IT. Komunikace. Služby. Zdravotnictví. Dokonce doprava. 

Svobodný svět a volný trh mají pozoruhodnou schopnost překonávat krize, přizpůsobit se, inovovat. Koronakrize to je jedna velká příležitost. A akciové indexy i akcie jednotlivých společností nám to nepřímo potvrzují.

Mimochodem, již jste četli kde vidím reálnou cenu zlata během krize? Článek je zde.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang