Banky bojují o každého klienta. Úroky dále stoupají

banky-bojuji-o-klienty-uroky-stoupaji

Poskytovatelé půjček se nyní přizpůsobují trhu a krokům, které učinila Česká národní banka. Dle odborníků bude již na konci letošního roku, tedy koncem roku 2018, průměrná výše úroků u pětileté fixace na hodnotě 3,5 %.

Pakliže se teď blíží doba, kdy vám končí fixace hypotéky, měli byste se na tuto situaci řádně připravit, protože i vás se tato změna pravděpodobně dotkne. Ideální je se začít zajímat, který poskytovatel půjček v rámci konce fixace provede refinancování půjčky a nabídne nižší úrokovou sazbu, než bude nabízet stávající poskytovatel půjčky.

Již se nedá spoléhat na to, že se podaří sehnat hypotéku s úrokem 1,68 % ročně. Takové sazby byly naposledy na konci roku 2017. V současnosti lze sehnat úvěr s úrokem přibližně 2,5 %.

Růst sazeb je nejrychlejší za posledních deset let a některé banky stihly v posledním roce v reakcích na kroky ČNB zvednout sazbu i čtyřikrát. Změny ze strany ČNB mají za následek to, že se zdražují peníze na mezibankovním trhu, což se promítá do zvyšování sazeb všech druhů úvěrů, nejen hypoték.

Mezi bankami se stále odehrává boj o každého klienta. Platí to hlavně pro oblast úvěrů na bydlení, které představují lukrativní a finančně výhodné produkty v poměrně velkých objemech peněz. Proto banky mají i v rámci svých hypoték velké rozdíly mezi krátkodobou a dlouhodobou fixací.

TIP: Každý by měl zvážit, který způsob zhodnocení peněz se pro něj nejvíce hodí.

Vzhledem k tomu, co se v posledním roce odehrává na trhu s půjčkami, je jasné, že většina lidí má v tuto chvíli zájem o dlouhodobé fixace. Na trhu se dokonce se objevila novinka v podobě fixace až na 15 let. Vzhledem k odhadům odborníků lze říci, že v tuto chvíli je fixace na 15 let pravděpodobně nejvýhodnějším řešením.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang