Banky bojují o každého klienta! Úroky dále stoupají!

Poskytovatelé půjček se nyní přizpůsobují trhu a krokům, které učinila Česká národní banka. Dle odborníků bude již na konci letošního roku, tedy koncem roku 2018, průměrná výše úroků u pětileté fixace na hodnotě 3,5 %.
img_a320353_w1992_t1531643150-8502593
Pakliže se vám tedy teď blíží doba, kdy vám končí fixace, měli byste se řádně na tuto situaci připravit, protože i vás se tedy pravděpodobně tato změna dotkne. Ideální je se začít zajím, který poskytovatel půjček vám v rámci konce fixace rád provede refinancování a nabídne vám nižší úrokovou sazbu, než vám bude nabízet váš stávající poskytovatel půjčky.
Nedá se již nyní tedy spoléhat na to, že se podaří sehnat hypotéku s úrokem 1,68 % ročně. Takové sazby byly naposledy na konci roku 2017. V současnosti můžete sehnat úvěr s úrokem přibližně 2,5 % a různě se kolem tohoto čísla výše pohybuje.
img_a320353_w1992_t1531643160-4999428
Růst sazeb je nejrychlejší za posledních deset let a některé banky stihly v posledním roce v reakcích na kroky České národní banky zvednout tuto sazbu i čtyřikrát. Změny ze strany České národní banky mají tedy za následek, jak vyplývá z výše uvedeného, že se zdražují peníze na mezibankovním trhu, což se tedy samozřejmě promítá postupně do zvyšování sazeb všech druhů úvěrů, nejen tedy do zvyšování u hypoték.
Mezi bankami se stále odehrává boj o každého klienta, hlavně v oblasti těchto úvěrů na bydlení, protože se jedná o lukrativní a finančně výhodné produkty v poměrně velkých objemech peněz. Proto banky mají i v rámci svých hypoték velké rozdíly mezi krátkodobou fixací či dlouhodobou fixací.
Vzhledem k tomu, co se v posledním roce odehrává na trhu s půjčkami, je jasné, že většina lidí má v tuto chvíli zájem o dlouhodobé fixace. Je logické, když víme, že již na konci roku 2018 budou sazby téměř dvojnásobné, proti loňsku, že je zájem nejen o desetileté fixace, ale nyní se objevují už i novinkové nabídky, které nabízí fixaci až na patnáct let.
Dá se říci, že vzhledem k odhadům odborníků, je v tuto chvíli pravděpodobně nejvýhodnější si vzít na patnáct let fixaci s úrokem, který je nyní běžně dostupný, a to s 2,39 %.

© 2021 vPenize.cz | Nakódoval Leoš Lang