Cestovní pojištění je důležité

cestovni-pojisteni-je-dulezite-2

Cestovní kanceláře k pobytům nabízejí tzv. komplexní cestovní pojištění. Většinou mají smlouvu s určitou pojišťovnou a do komplexního pojištění zahrnují hlavně pojištění storna zájezdu, léčebné výlohy při úrazu či nutnosti lékařského ošetření a pojištění zavazadel.

Je v každém případě doporučováno zkontrolovat, jaké druhy pojištění jsou v komplexním pojištění zahrnuty. Pokud například víte, že se nebudete na dovolené věnovat žádnému adrenalinovému sportu, je zbytečné pojistit se na tyto aktivity.

Dle povahy dovolené si potom můžete cestovní pojištění sjednat i online. V dnešní době existuje spousta srovnávačů cen pojištění. Je to jednoduché, rychlé a můžete tak i nějaké peníze ušetřit. Nebo můžete jednoduše vyhledat internetové stránky osvědčené pojišťovny a pojištění rovnou sjednat online. Pak jen stačí vytisknout smlouvy a mít je na dovolené u sebe.

Pojištění storna zájezdu

Může se stát, že na dovolenou nebudete moct z různých důvodů odjet. V každém případě se tedy pojistěte proti stornu! Pročtěte si podmínky smlouvy, abyste věděli, v jakém případě pojišťovna storno poplatek uhradí a v jaké výši. Ve finále tím můžete ušetřit spoustu peněz, o které byste jinak zcela určitě přišli.

Další možnosti pojištění

Pojišťovny mají ve svých nabídkách cestovního pojištění buď rovnou připravené balíčky, kde máte uvedeno, co všechno je v pojištění zahrnuto, nebo si cestovní pojištění můžete pokládat sami.

V potaz je nutno vzít hlavně charakter dovolené – zda je pouze odpočinková, nebo zda se budete aktivně věnovat nějakému sportu. Úrazové pojištění nemusí samo o sobě nutně zahrnovat všechny aktivity, při kterých k případnému úrazu na dovolené dojde! Na to pozor.

Dobré je také pojistit si zavazadla. Někdy se bohužel stane, že se na letišti kufr prostě ztratí a už ho nikdy nenajdete. Další vhodnou složkou pojištění je i pojištění případného poškození cizího majetku. Aby nemusel člověk platit plnou výši škodné události v běžném osobním životě, měl by popřemýšlet nad uzavřením pojistky na blbost. Co je to pojistka na blbost a u jaké pojišťovny vychází nejlevněji?

TIP: Tento článek pomůže všem, kdo chtějí vědět, jak se stát rentiérem.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang