Co si pohlídat u cestovního pojištění

co-si-pohlidat-u-cestovniho-pojisteni-2

Cestovní pojištění by mělo být naprostou samozřejmostí, protože nikdy nevíte, co vás na dovolené může potkat. Výběr toho správného není tedy radno podceňovat a je třeba mu věnovat dostatečnou pozornost. I když se to může zdát jako zbytečnost, věřte, že mít cestovní pojištění se vyplatí.

Výběr cestovního pojištění by se vždy měl odvíjet od místa, které se chystáte navštívit. V případě, že máte v plánu jet do více zemí, se vyplatí zvolit komplexnější cestovní pojištění. Nicméně ta nejdůležitější věc, na kterou bohužel většina lidí zapomíná, je důkladné prostudování toho, co jejich pojištění vlastně pokrývá, a co už ne.

Základem by mělo být pokrytí základních léčebných výloh, jako je například převoz do nemocnice a následné ošetření. V případě, že jedete do oblasti, která je nějakým způsobem nebezpečná, není od věci zvážit i připojištění proti trvalým následkům úrazů a smrti.

Pokud plánujete být na dovolené aktivní a vyplnit ji převážně sportem či turistikou, je třeba tuto skutečnost pojišťovně předem sdělit. Prostudujte si, jaké konkrétní sporty vaše pojištění kryje. Nezapomínejte ani na detaily, jako je například obtížnost řeky při jízdě na kánoi. V některých případech totiž bývají pokryté jen určité stupně náročnosti a je nezbytné si připlatit za rozšířené pojištění.

Opatrnosti není nikdy dost

Když už máte vyřešenou zdravotní stránku, je načase myslet i na ostatní nepříjemnosti, které by se vám případně mohly přihodit. Mezi ty nejběžnější patří ztráta a krádež zavazadel.

Další často opomíjenou kategorií je pojištění odpovědnosti, které se vyplatí hlavně tehdy, když cestujete s malými dětmi. Avšak ani dospělý cestovatel není z obliga. Poškodit majetek někoho dalšího může totiž kdokoliv a kdekoliv, takže i v tomto případě je lepší být připravený.

TIP: Tento článek nabízí mimo jiné srovnání podílových fondů.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang