Cukr – mínus 30 % za poslední měsíc, kde je jeho zastávka?

Při pohledu na vývoj ceny cukru v posledních pěti letech si lze všimnout, že začátek května nebývá pro tuto komoditu příliš slavný, kdy čtyřikrát se cena této komodity dostala na nejnižší hodnoty daného roku.

Bude tedy zajímavé v příštím týdnu sledovat, zda se po posledním 30 % výprodeji za poslední měsíc stane to, na co jsme v posledních letech u této komodity zvyklí, a zda se tedy tento propadák blíží ke svému konci. V posledních dvou letech byla cena nejníže 1. a 2. května.

Naznačené dvojité dno by vycházelo u ceny 20,40 USD, což je meta klíčová pro krátkodobý vývoj. Oscilátor RSI zatím ještě neukazuje extrém na týdenním grafu, nicméně v denní periodě je komodita na RSI hodnotě pod 23, tedy výrazně v přeprodané zóně.

20120427f-sugarmonthlyb-8456382

Druhý oscilátor pak ukazuje jistou divergenci ve srovnání s cenou (kdy pouze cena dělá nové dno). Jestliže tedy zmíněné klíčové hodnoty vydrží, komoditě by dle zmíněných indikací slušela korekce, jestliže by tedy chtěl někdo bojovat proti trendu a chytat tento padající nůž, což se obecně nedoporučuje.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang