Den daňové svobody 2015

22. června byl v České republice Den daňové svobody. Toto označení se užívá pro den, kdy člověk přestává pracovat na stát a po zbytek roku mu stát vydělané peníze s laskavostí ponechá.

Je to tedy téměř 6 měsíců práce, kdy člověk pracuje zadarmo pro projekt jménem stát. Důchodci protestují kvůli 30 korunovému poplatku u lékaře, studenti protestují kvůli školnému na vysokých školách, avšak že každého pracujícího člověka stát okrade o polovinu toho, co si vydělá, to si nechá tichá pracující masa líbit.

Pro porovnání v Austrálii měli Den daňové svobody už 11. dubna. Pracují tam na stát tedy o 2 a půl měsíce méně než my v České republice. Ve Švýcarsku připadá tento den na 1. května tedy o necelé dva měsíce práce zůstane lidem více peněz v kapsách než nás.

Za První republiky, kdy bylo Československo jednou z nejrozvinutějších zemí Evropy, připadal den daňové svobody na 19. února. Stát na svou správu nepotřeboval tolik peněz jako dnes a neposílal dotace každému bohatému podnikateli, který si o ně požádal.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang