Euro, dolar, EURUSD – trh hravě vymazal zisky eura

dolar-euro

Dolar se dnes k euru obchoduje blízko 1,5 maxima v pásmu 1,262-1,268. Směr dnešnímu obchodování, které je jinak ovlivěno svátkem ve Spojených státech dalo páteční snížení ratingu některých zemí Eurozóny agenturou S&P.

Trh hravě vymazal zisky eura po příznivých aukcích dluhopisů v Evropě a potvrdil trend slábnoucího eura respektive sílícího dolaru v krátko- a střednědobém horizontu. Podobný průběh vykazuje také rostoucí dolar zejména vůči britské libře a švýcarskému franku. Alarmující je také síla trendu.

Kalendář nenabízí mnoho důležitých událostí a obchodování tak bude spíše technické. Trh směřuje k úrovním 1,259 a v dlouhodobějším měřítku k 1,188, trend by poškodilo posílení eura k 1,275 a konstruktivnější aktivita kolem 1,281

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang