EURUSD a S&P500 na důležitých metách pro možný obrat

Hlavní měnový pár EURUSD se díky poslednímu růstu eura dostal na svou klíčovou střednědobou rezistentní úroveň. Nicméně proražení této úrovně se může zdát být méně pravděpodobné při pohledu na oscilátor, který oproti ceně již předznamenává opačný vývoj.

Jestliže by cena opět otočila směrem dolů, hledali bychom zřejmě cíl blízký k rovnovážné úrovni posledních 100 dní, ležící na hladině 1,313. Hlavní delší support je pak položen na klíčové kulaté úrovni 1,30.

Případný průraz současné rezistence by mohl měnovému páru uvolnit cestu až na 1,348, kde leží delší rezistence a hranice případného dvojitého vrcholu od února tohoto roku. Tento scénář však nyní považujeme za méně pravděpodobný.

Jestliže bude nadále platit ta provázanost, že v případě poklesu akciových trhů budou investoři hledat jistotu v dolaru, pak určitý vykřičník pro EURUSD ukazuje i hlavní americký benchmark S&P500.

Tento index zatím nepřekonal nejhlubší fibo retracement na hranici 76,4 % a po vytvořeném Doji (na 8 hodinovém grafu) cena nyní otáčí směrem dolů. Opět i oscilátor nepodpořil poslední růst akciového trhu a předznamenal možný pokles.

Pro krátkodobý vývoj tak budou hodnoty 1,324 pro EURUSD a hodnoty pod 1404 b. u S&P500 stěžejní pro uvažování o obratu na akciových a měnových trzích zároveň.  Je fakt, že býci musí být nyní ostražití i z toho pohledu, že nám začíná květnový měsíc, který je z pohledu statistiky již dlouhodobě nejhorším měsícem v roce.

Napovědět o vývoji by mohly již dnešní odpolední americká makrodata týkající se osobních příjmů a spotřeby. Ve 14:30 bude také zveřejněn chicagský index nákupních manažerů. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang