EURUSD – co očekávat do příštího týdne

Hlavní měnový pár i v konci týdne udržuje svůj klesající trend, který započal začátkem měsíce února. Euro se během posledního dne alespoň trochu nadechuje po předchozím 270-bodovém pádu a bojuje nyní o první retracement na hladině 23,6 Fibo.

Poměr long/short pozic v retailovém segmentu trhu se po několika měsících opět téměř vyrovnává, což i nadále preferuje scénář, který jsme nastiňovali dříve, a kdy poslední vývoj z technického hlediska považujeme za minimálně střednědobý obrat trendu, který nás bude potkávat i v dalších týdnech možná měsících.

Z krátkodobého pohledu by mohl být stěžejní vývoj v naznačeném sestupném kanálu, kdy jeho zpětné proražení by mohlo poněkud znevážit tyto odhady, jestliže nás má tedy v brzké době čekat nejradikálnější třetí impulzní fáze poklesu.

Zřejmě již vývoj v příštím týdnu by mohl potvrdit nebo vyvrátit tento scénář. Jestliže se euro po současné korekci opět otočí dolů, vše by pak mělo být provázáno i s pádem akciových trhů ze svých téměř historických hodnot, kdy delší technické cíle jsme zmiňovali ve včerejší analýze. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang