EURUSD koriguje až moc

Posledně zmíněná a naznačená možná rezistence zafungovala zejména včera, nicméně dnes dopoledne mělo euro tu sílu, pokořit jak častý retracement 38,2 %, tak naznačenou horní linii sestupného kanálu.

Nicméně i z pohledu toho, že se zejména díky posledním dnům celkem slibně sbližují poměry long/short pozic retailových obchodníků, nadále bychom preferovali brzké dokončení korektivní čtvrté vlny po předchozím impulzu a poté dokončení krátkodobého klesajícího trendu ve vlně páté.

Růst nad současnou naznačenou hranici 61,8 % Fibo, což je zároveň blízký vrchol vlny (i) nižšího řádu, by z technického hlediska již nevypadal zdravě pro tento preferovaný scénář. Nutno podotknout, že současná cena již není daleko od popisované hranice.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang