EURUSD po downgradu Španělska zpět na klíčové pivotní úrovni

dolar-euro

Včerejší vývoj na hlavním měnovém páru EURUSD již nepokračoval do dalších extrémů a celkem jednoduše nakonec nechal vydělat short obchodníkům při sázkách na oslabení z nejvyšších úrovní za poslední tři týdny.

Poslední včerejší růstová svíce nad horním Bolingerem byla stejnou svící vzápětí vyrušena (vyznačeno v grafu), dle nastíněné méně preferované varianty, se tedy cena rychle vrátila na hranici svého pivotu (oranžová linka). Ten byl pouze mezizastávkou před pokračujícím poklesem, který proběhl společně s downgradem Španělska ze strany agentury Standard & Poor´s.

Měnový pár tak zatím vykreslil klasickou pětivlnu až k hranici svého prvního supportu (červená linka), kdy v této chvíli proběhl zig-zag zpět k úrovni pivotu.

Tato korekce jde ruku v ruce společně s naznačenou divergencí mezi oscilátorem a cenou, kdy oscilátory již nové dno nenacházely, ale předznamenávaly zpětný růst. Naznačená rezistence v podobě horní linie nově vykresleného klesajícího kanálu, ve spojení s pivotní úrovní, je nyní klíčová pro krátkodobý vývoj a další pokračování kurzu. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang