EURUSD si otevřel cestu k větší než současné korekci

euro-dolar

V návaznosti na náš poslední komentář, nazvaný jako „celkem razantní odpich ode dna“, bychom po proražení horní rezistentní linie kratšího sestupného trendového kanálu již označili delší sestupný trend, který započal v únoru tohoto roku, za ukončený.

Nyní bychom ze střednědobého pohledu preferovali další korigování předtím úspěšného tažení amerického dolaru proti koši hlavních světových měn.

Vůči euru vidíme zajímavý delší technický cíl v naznačené hranici 61,8 Fibo, což je zároveň vrchol předchozí vlny 1. Nepotvrzení tohoto střednědobého scénáře leží pod současným dnem vlny 5, tedy pod hranicí 1,2747.

Tato cesta by přitom mohla trvat opět několik týdnů, kdy navíc bychom očekávali další krvácení medvědů na akciových trzích, kdyby zejména americké akciové indexy mohly nacházet opět svá nová historická maxima.

Větší korekci či obrat na trzích budeme rádi očekávat v jiné době, než v které jsou na pokles všichni připraveni díky celosvětovým komentářům analytiků, které se vesměs shodují v možné korekci či obratu trendu. Trh by měl najít opačný směr až v době, kdy na to budou investoři nejméně připraveni, ostatně jako vždy. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang