EURUSD – síly vzácně vyrovnány

eurusd-sily-vzacne-vyrovnany-2

Hlavní měnový pár se nám při posledním několikadenním růstu aktiv v podobě akcií a komodit také vrátil o cca polovinu ceny, kterou ztratil od poloviny měsíce června. Včera jsme byli svědky i boje o zpětné proražení 200-MA, kdy se euro snaží vrátit nepříznivý stav ukazující již na prokřížení hlavních delších průměrů, značících návrat do downtrendu.

Hlavní rezistentní úrovní však zůstává delší 200-denní rovnovážný průměr a naopak oporou je v posledních dnech kratší 100-MA. Oscilátor relativní síly se přitom vyrovnal nad hranicí 50 a sentiment indexy retailových obchodníků se taktéž vrací k úrovním fifty-fifty.

Bude tak opravdu možná nutné hodit si nyní korunou a vsadit na zpětný návrat nad 200-MA a nebo opět pokles pod 100-MA. Překřížené průměry do směru down a opět horké akcie by možná mohly napomoci druhé variantě.

Poslední týdny však opět ukazují, že na finančních trzích nic není nemožné, kdy například rozchod cen některých hlavních komodit (i přes politické vlivy, na které technická analýza nehledí) a rozchod aktiv jako takových – akcie vs komodity, byl ne příliš předvídatelný. Určitá arbitrážní strategie v rámci různých druhů aktiv však může být na místě. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang