Finance

Americké úřady rozhodly o uzavření finančního ústavu First NBC Bank, náklady na její očištění se odhadují na jednu miliardu USD (24,6 miliardy Kč).

Forex analytici Bank of America Merrill Lynch upozorňují, že pozornost investorů na devizových trzích se po druhém kole prezidentských voleb ve Francii přesune zpět k politice centrálních bank.

Analytik Goldman Sachs, Jan Hatzius tvrdí, že zrychlující se tempo ekonomického růstu mezd v USA přinutí FED k brzkému zvýšení svých úrokových sazeb.

Sněmovna reprezentantů Spojených států schválila federální vládě peníze na týden jejího chodu, aby tak odvrátila hrozící sobotní pád do platební neschopnosti.

Investiční fond Apollo Global Management vykázal v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 0,82 USD a překonal tak očekávání trhu o 18 centů.

Společnost Ventas vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku výnos na akcii v hodnotě 1,03 USD a překonala tak očekávání trhu o jeden cent.

Nový software banky JPMorgan dokáže během několika málo sekund to, co ještě před pár lety zabralo celému týmu právníků této banky 360 tisíc pracovních hodin.

Ruská centrální banka snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 9,25 procenta.

Sněmovna v prvním čtení podpořila novelu zákona o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu, která kromě jiného zpřesňuje pravomoci České národní banky v případech krize.

Banky se sídlem v Londýně rozhodnou do dvou měsíců, kde na kontinentu se po brexitu usadí. Musí se přesunout, aby po odchodu Británie nepřišly o možnost obsluhovat klienty z Evropské unie (EU). Přitáhnout je chce řada měst, velmi aktivní jsou Němci.

Banka Barclays PLC oznámila, že její čistý zisk klesl v prvním čtvrtletí tohoto roku o více než polovinu kvůli odpisu aktiv v Africe.

Britská bankovní společnost Barclays v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobila hrubý zisk na 1,7 miliardy liber (54,4 miliardy Kč). Konkurenční společnost Royal Bank of Scotland (RBS) ve stejném období vydělala 259 milionů liber, vykázala tak první čtvrtletní zisk od roku 2015.

Čistý zisk největší švýcarské banky UBS v prvním čtvrtletí vzrostl o 79 procent na 1,3 miliardy švýcarských franků (32,5 miliardy Kč), zejména díky solidním výsledkům v oblasti investičního bankovnictví a správy majetku, oznámila firma.

Pražská burza pošesté v řadě posílila, když index PX rostl o 0,34 procenta na 1002,12 bodu. Nad tisícibodovou hranicí tak zavřel poprvé od září 2015.

Státní pojišťovna EGAP loni vykázala ztrátu 1,25 miliardy korun.

Jedna z největších bank světa, britská Barclays Bank, nakoupila v posledních týdnech minoritní podíly v českých bankách. Po rozhodných dnech na dividendu je však již situace úplně jiná.

Brokerská firma Raymond James Financial vykázala za 1Q tržby ve výši 1,56 mld. USD (meziročně +19,1 % a o 10 milionů USD více, než trh očekával).

Skupina Lloyds Banking Group PC oznámila, že její čistý zisk za 1Q vzrostl meziročně ze 405 mil. GBP na 766 mil. GBP díky klesajícímu podílu nedobytných půjček.

Známý miliardář a investor George Soros nedávno koupil 8,2 % podíl v technologické společnosti Sigma Design (SIGM) za 1,3 milionů USD a naopak prodal podíl v Owl Rock Capital Partners za 80 milionů USD.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang