Dluhopisy: Futures kontrakt desetiletého T-Note dále ztrácí

kde-koupit-dluhopis-cr-8223840

Futures kontrakt desetiletého T-Note dnes pokračuje v silném poklesu, 0,3% d/d na 129,6, nastartovaném včerejšími makroekonomickými událostmi a technickým vývojem.

Cena instrumentu začala dynamicky opouštět dvouměsíční symetrický trojúhelník včetně podpory 100-MA včera odpoledne po zprávě signalizující akceleraci solidního růstu maloobchodních tržeb USA, hlavní úder ale přišel večer po zasedání Fedu.

Fed úrokovou sazbu dle očekávání nezměnil, potvrdil ale, že po krůčcích zmírňuje tendenci ultraexpanzivní monetární politiky.

Minimálně naznačuje neochotu ji dále posilovat. Nepříznivý fundamentální vývoj může vést k obratu dlouhodobě stále býčího technického vývoje a sentimentu. Trh dnes čeká vystoupení šéfa Fedu Bernankeho v Nashvillu (14.00 SEČ), které může více odkrýt záměry Fedu.

Obchodování se pohybuje v poměrně úzkém pásmu pásmu 129,2-132,3 již přibližně půl roku. Oscilátory v předprodaném teritoriu potvrzují klesající trend. Do popředí se tak dostávají ze střednědobého pohledu významné podpory 129,2-129,5,  rezistence 130,5.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang