Futures kontrakt a trading – co to je, význam

futures-3

Futures kontrakt 10letého T – Note dnes slábne na 131,4, o 0,1% d/d k středečním závěrečným hodnotám. Návratem nad 100 a 200 MA respektive parabolický SAR trh potvrdil hlavní fundamentální téma, tedy investice do bezpečných aktiv v souvislosti s akcelerací obav z dluhové krize Eurozóny.

Současně poněkud oslabila naléhavost druhého fundamentálního příběhu, oživení americké ekonomiky zejména po zpomalení růstu zaměstnanosti a fluktuaci zaměstnanců na nevýraznou úroveň.

Tím se zpochybňuje také předpokládaný signalizovaný určitý posun pohledu Fedu na ekonomiku a jeho neochota dále posilovat expanzivní politiku. Důležitými podporami jsou 131,1 a zejména 130,6 a 130,0, hlavními rezistencemi jsou 131,9 a 132,3.

Dluhopisové a komoditní trhy, především trh a koupě zlata a dolaru, těžily z odhodlání a konzistence ujišťování Fedu dlouhodobě ultraexpanzivní monetární politiky a očekávání velmi výhodných finančních podmínek.

Růst citlivosti trhu vůči novým klíčovým makroekonomickým informacím v březnu nastal s výprodeji po obecně solidních datech americké aktivity respektive zmíněných signálech neochoty Fedu dále posilovat ultraexpanzivní monetární politiku.

Interpretace komentářů Fedu a případného posunu americké monetární politiky je pro trh oříškem. Sám šéf Fedu Bernanke během měsíce dvakrát rozčeřil hladiny trhů, když poskytl trhům protichůdné impulsy.

Koncem února nejprve nezmínil další vlnu monetární expanze, jeho komentáře po zasedání Fedu o úrokových sazbách v posledních týdnech ale tuto možnost, dle tržních interpretací, opět dostaly do hry. Fundamentální vývoj může vést k obratu dlouhodobě stále býčího technického vývoje a sentimentu.

Trh dnes bude sledovat stejně jako dubnový index současné firemní aktivity zpracovatelského průmyslu Fedu Philadelphia (16.00 SEČ), který by měl ukázat mírné oslabení nevýrazného růstu aktivity regionu.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang