Forex – GBP/USD – Libra klesá

Libra se dnes k dolaru oslabuje o 0,4% d/d na 1,583 k včerejšímu závěru obchodování s přispěním slabší únorové výkonnosti zpracovatelského průmyslu Spojeného království. Rozhodnutí BoE o úrokových sazbách a nezměněný kvantitativní program větší impuls do obchodování nepřinesl.

Libra pokračuje v oslabování nastartovaném v úterý, které nabralo na síle po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 13.března, který ve větších detailech odkryl to co Fed na zasedání signalizoval. Tedy jeho menší ochotu dále zvýraznit monetární expanzi.

To také vedlo k obrácení pozornosti na solidní oživení americké ekonomiky a tím i k prudkému posílení dolaru k dalším hlavním evropským měnám, zlatu, ropě respektive oslabení cen akcií. Vývoj v posledních 2 dnech tak vyřadil ze hry podpory 1,591 (trendová linie z 22.března) a 1,588 (denní parabolický SAR) a exponoval podpory 1,579, 1,575 a zejména 1,57, první pilíře současného růstového trendu. Okamžitý tlak dolaru poleví se ziskem 1,591.

Vývoj od poloviny března poslední týdny naznačil od nového roku možná nečekaně silnou, trvající poptávku po hlavních evropských měnách (GBP, EUR, CHF), což oslabilo vzestup dolaru z minulého roku.

Nicméně trh se po dvou dnech důrazně vrátil  do pásma 1,56 – 1,599. Do doby trvalejší demolice těchto úrovní by se trh měl pohybovat uvnitř pásma.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang