Index ISM průmyslu

index-ism-prumyslu-2

Zpráva NAPM je celonárodní průzkum nakupujících manažerů, který se týká údajů, jakými jsou nové objednávky, zaměstnanost, dodací lhůty, produkce, importní objednávky, ceny, exportní objednávky a zásoby. Index se počítá na základě vážených průměrů vybraných kategorií: nové objednávky – 30 %, produkce – 25 %, zaměstnanost – 20 %, dodávky – 15 %, zásoby – 10 %.

Přestože počet společností nemusí být příliš vysoký – přes 300 společností ve dvaceti odvětvích ve většině států – přináší informace o průmyslu ve Spojených státech.

Jelikož je tento průzkum velmi komplexní, je zároveň jednou z nejvíce sledovaných měsíčních zpráv o soukromém sektoru. Může se použít i jako předstihový ukazatel pro účely předvídání hospodářských cyklů.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang