Index S&P500 u stěžejní hranice 1300 b.

S&P-500

Z pohledu střednědobého vývoje nám index S&P500 vykreslil krásný pětivlnový klesající trend, který byl zastaven začátkem října minulého roku.  Od té doby se trh ve dvou hlavních fázích zvedá a index S@P500 se blíží ke stěžejní a kulaté hranici 1300, kde leží jednak linie odporu a jednak je zde položen Fibo retracement 76,4 %.

Otázkou také je, zda se nyní jedná o klasickou delší korektivní vlnu zig-zag, kdy od včerejší seance je splněn nový vrchol vlny C. „Hezčí“ vrchol vlny C by mohl být z výše uvedených důvodů právě blízký k úrovni 1300. Z pohledu oscilátorů se nyní pohybujeme na vyšších metách, nikoliv však na překoupených úrovních.

Proražení těchto současných rezistentních úrovní by mohlo znamenat úplné přehodnocení  dlouhodobého vývoje z pohledu TA. Preferovaný scénář však počítá s odražením se od těchto úrovní zpět dolů. 

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang