Investiční doporučení od Swiss Life Select

Jan Macek ze Swiss Life Select odhalil svoje investiční doporučení pro nadcházející období v ekonomickém týdeníku Ekonom.  

Vodárenské společnosti

Dostatečné množství pitné vody je pro moderní společnost životně důležité a čím vyspělejší společnost to je, tím je spotřeba vyšší (nebo to tak alespoň zatím platí). Jan Macek tvrdí, že s růstem zemí třetího světa roste její spotřeba. Z toho také těží investiční sektor vodního hospodářství.

Jedná se o oblasti výstavby vodovodů či čištění a prodej pitné vody. Sektor sleduje index SaP Global Water. A investovat do vodního hospodářství je možno prostřednictvím Guggenheim SaP Global Water Index ETF.

Co se týče investic do vody, jak je výše popisuje Jan Macek, musím s ním souhlasit a také to považuji za dobrou oblast. Navíc, na rozdíl od jiných analytiků, jsou zde alespoň nějaké argumenty, které dávají smysl a Macek to nedoporučuje jenom proto, na rozdíl od jiných analytiků, že ty akcie a sektor právě nyní vyrostly o desítky procent apod..

Facebook

Druhým jeho doporučením jsou akcie Facebooku. Osobně je považuji za stále předražené. U Facebooku je to hodně o tom, zda dokáže z té ohromné návštěvnosti a času stráveného na jeho stránkách dostat peníze. Momentálně se mu celkem solidně daří zachytit trend surfování na mobilech, tak uvidíme.

Také to vypadá, že investoři již zapomenuli na ten obří propad akcií Facebooku krátce po IPO. Cena se přeci jenom již hodně napravila.   

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang