Jak sestavit konzervativní portfolio z českých akcií

Chci se zeptat zkušenějších. Mám 150.000 Kč a chci si vytvořit portfolio z akcií. Nechci zahraniční akcie, chci české akcie. Nečekám, že na tom zbohatnu, ani nečekám, že se mi to zhodnotí o 50 % ročně. Ale taky nechci, aby mi peníze na účtu zahálely. Nebudu je minimálně několik let potřebovat.

Představuji si, že se mi portfolio zhodnotí tak o 5 až 7 % nad inflací. Tedy zhodnocení 8-10 % ročně (počítám do toho dividendy). Zatím jsem si vybral akcie ČEZ, KB a O2. Jednak jsem sám jejich klientem. Jednak mi přijdou být atraktivní jejich dividendy.

Potom si myslím, že bych měl mít ještě minimálně dva tituly. Ale jaké? Někdo doporučuje AAA, někdo Erste a někdo zase VIG. Co by mi zkušenější tedy doporučili? A nebo byste si vybrali jiných 5-6 akcií? Budu vděčný, když mi zde poradíte. Nejlépe více lidí. 

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang