Je třeba mít pojištění?

je-treba-mit-pojisteni

Také si nejste jistí, zda je pojištění nutnost, nebo naopak zbytečnost? Není se čemu divit. Pojišťovny nabízejí různé varianty pojistek a ne vždy je jasné, který produkt se skutečně vyplatí. Pokud vás zajímá, jaké pojištění určitě sjednat, čtěte dál.

V každém případě je dobré mít pojištění pro případ invalidity či dlouhodobé nemoci. Pokud totiž nejste pojištění a následkem úrazu či nemoci se stanete invalidními, pravděpodobně zažijete krušné chvíle. Dost na tom, že člověk má starosti sám se svým zdravým, natož ještě problémy finanční.

Pokud máte děti, které jsou na vás finančně závislé, nebo máte-li finanční závazky v podobě úvěrů, neměli byste zapomenout ani na pojištění pro případ smrti.

Nezáleží na tom, zda jste v nájmu či máte vlastní nemovitost. Vždy myslete na pojištění domácnosti, které pokryje různé škody vzniklé v důsledku vloupání, požáru či vytopení.

Je rozumné myslet také na důchod, ač se to ve dvaceti či třiceti letech může zdát směšné. Otázkou je, zda spořit v rámci klasického penzijního připojištění, anebo investovat do různých investičních fondů.


img_a311744_w1992_t1522826632-3162640

Vždy si sami nejprve promyslete, co od daného pojištění očekáváte a požadujete. Udělejte si průzkum trhu, popřípadě se obraťte na odborníka. Od věci není ani pročtení klientských recenzí různých pojišťovacích produktů.

TIP: To, zda se člověk stane rentiérem, se dá pojistit obstaráním pasivního příjmu.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang