Je třeba mít pojištění?

je-treba-mit-pojisteni

Také si nejste jistí, zda je pojištění nutnost, nebo naopak zbytečnost? Není se čemu divit. Pojišťovny nabízejí různé varianty pojistek a ne vždy je jasné, který produkt se skutečně vyplatí. Pokud vás zajímá, jaké pojištění určitě sjednat, čtěte dál.

V každém případě je dobré mít pojištění pro případ invalidity či dlouhodobé nemoci. Pokud totiž nejste pojištění a následkem úrazu či nemoci se stanete invalidními, pravděpodobně zažijete krušné chvíle. Dost na tom, že člověk má starosti sám se svým zdravým, natož ještě problémy finanční.

TIP: Jak se počítá invalidní důchod? Způsob výpočtu závisí na stupni invalidity a dalších faktorech, které zohledňuje ČSSZ. Orientační výpočet invalidního důchodu lze získat při využití online kalkulačky ID.

V případě, kdy se člověk podílí na platbách nemocenského pojištění, v případě pracovní neschopnosti či úrazu má nárok na náhradu mzdy ve výši 60 % svého průměrného výdělku.

Pokud máte děti, které jsou na vás finančně závislé, nebo máte-li finanční závazky v podobě úvěrů, neměli byste zapomenout ani na pojištění pro případ smrti.

Je na místě myslet i na tzv. pojistku na blbost nebo pojištění osobních věcí. Tu využije člověk a jeho členové domácnosti společně s mazlíčky v běžném osobním životě. V rámci takového pojištění lze sjednat pojistné i pro výkon povolání s určitou výší spoluúčasti na škodné události. Co je to pojistka na blbost, co pokrývá a jaká pojišťovna nabízí nejlevnější pojištění?

Nezáleží na tom, zda jste v nájmu či máte vlastní nemovitost. Vždy myslete na pojištění domácnosti, které pokryje různé škody vzniklé v důsledku vloupání, požáru či vytopení.

Je rozumné myslet také na důchod, ač se to ve dvaceti či třiceti letech může zdát směšné. Otázkou je, zda spořit v rámci klasického penzijního připojištění, anebo investovat do různých investičních fondů.

Vždy si sami nejprve promyslete, co od daného pojištění očekáváte a požadujete. Udělejte si průzkum trhu, popřípadě se obraťte na odborníka. Od věci není ani pročtení klientských recenzí různých pojišťovacích produktů.

TIP: To, zda se člověk stane rentiérem, se dá pojistit obstaráním pasivního příjmu.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang