Jen může po maloobchodních tržbách USA oslabit

jen-v-den-nezavislosti-zakotvil-tesne-pod-100-2

Jen k dolaru roste 0,6% d/d na 101,9. Propad trhu posledních týdnů byl evokován nestabilitou na Emerging Markets a amerických finančních trhů: dynamický propad akciových trhů vedl k přelivu kapitálu do dluhopisů a jejich značnému růstu.

Momentální situace na trhu je značně nepřehledná a rozporuplná, do fundamentálních a technických parametrů obchodování se mísí i rozhodování dle aktuálního nestabilního sentimentu.

Trh tak nabízí množství konfliktních technických signálů. Na své si tak přijdou obchodníci, kteří vyhledávají prudké pohyby s náležitými šancemi  a riziky. Konzervativnější investoři zřejmě budou čekat na vyjasnění výhledu.

Trh proto pro inspiraci bude hledět opět na Emerging Markets a finanční trhy Spojených států. Podpory: 101,4, 100,6 a 99,9 – 100,1. Posílení nad 102,7 by vylepšilo výhled trhu pro postup k 103,4 – 103,7 a hlavní oblasti odporu 104,8 – 105,9.

Dlouhodobě ke slábnutí jenu přispívá mimojiné i rozdílné očekávání monetárních politik centrálních bank USA a Japonska: Fed naznačuje omezení monetární expanze, BoJ její pokračování. Trh může v delším období potvrdit dlouhodobý růstový trend posledních let, otázkou ale zůstává, zda-li ještě předtím nepřijde významnější korekce na 85,0-95,0.

Maloobchodní tržby/maloobchodní tržby bez prodeje automobilů (14.30 SEČ) oživí na trzích diskusi o tom, jak silná je spotřebitelská poptávka vzdor chladnému počasí. V posledních měsících navíc spotřebitelská poptávka rostla solidně, proto trh může být více senzitivní k případnému pozitivnímu překvapení.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang