Jen opět v prověrce růstového trendu

jen-opet-v-proverce-rustoveho-trendu-2

Jen k dolaru posiluje 0,2 % d/d na 118,8. Trh dnes získá zajímavý impuls k obchodování v 16.00 SEČ, kdy budou zveřejněny lednové prodeje nových domů. I když poslední informace sektoru, například lednové prodeje existujících domů poněkud zaostaly za očekáváním, trh domů jako celek pokračuje v růstu, což je dobrá zpráva pro dolar.

Včerejší události, hlavně nečekaně silný pokles únorového Indexu spotřebitelského sentimentu Conference Board, vyvolaly návrat trhu zpět k čtvrtletní trojúhelníkové formaci. Přesto data mnoho nezměnila na tom, že nálada domácností zůstává solidní. Vystoupení šéfky Fedu Yellenové v senátu Kongresu už příliš překvapení nepřinesl.

Jen v posledních dnech slábl v kontextu posilování dolaru po silné zprávě zaměstnanosti a obnovení býčího trendu akciových burz. Trh tak narušil kvartální trojúhelník, což ale dosud nebylo potvrzeno.

Trh tak pro další růst potřebuje udržet 118,2, zóny 115,4 – 116,1, 112,3 – 112,6 a dále 111,7. V případě potvrzení růstu trh patrně zaktivuje postup na pásmo 120,2 – 121,0. Další překážky představují 121,8, 124,2, 125,6 a dlouhodobě 132,5.

Trh dlouhodobě zohledňuje hospodářské fundamenty, tedy diferenciál vývoje japonské a americké ekonomiky a tím i jejich monetárních politik. Americké hospodářství solidně roste, logicky tedy Fed signalizuje možnost zvyšování úrokových sazeb Fedem, což vede ke globálnímu posilování dolaru.

Naopak japonská ekonomika vykazuje nepřesvědčivý vývoj, těžce vybředává z dlouhodobých deflačních tlaků při silné ultraexpanzivní monetární politice BoJ. Na druhou stranu trh už je blízko klíčových dlouhodobých rezistencí a tlak významnější korekci poroste.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang