Forex – USD/JPY – Jen se dotkl ročního minima

jen-mirne-posiluje-3

Jen dnes k dolaru sílí o 0,6% d/d na 83,26. Trh během asijského obchodování dosáhl na téměř roční maximum 84,14, poté však přišlo vybírání zisků. Jen se nachází v silném depreciačním kanálu, který vymazal několik klíčových technických limitů.

Ačkoliv trh zatím stále potvrzuje sílu pokračovat v tomto trendu,  obchodování se již dostalo do pásma hlavní rezistence 85,5. V krátkodobém pohledu také rekordně překoupené oscilátory volají po výraznějším obratu, trh těsně flirtuje s parabolickým SAR (čtyřhodinové rozmezí).

Korekce mohou zachytávat pásma 70,0-80,0 případně až 76,9. Technický vývoj posledních dnů (impulsivní růst, snadno překonaný 200-MA), fundamentální důvody (model platební bilance, oživení americké ekonomiky a v posledních dnech výrazný posun americké výnosové křivky) a analýza sentimentu (podpořená růstem dolaru) nicméně ve středně a dlouhodobém pohledu signalizují dobrou pravděpodobnost pokračování býčího trhu a stabilizaci dekády trvajícího silného medvědího trendu

Trh dnes bude čekat hlavně na důležité předstihové ukazatele USA, jež by dle očekávání trhů měly potvrdit solidní tempo ekonomické oživení americké ekonomiky.

Půjde o první hlavní březnové indikátory, index Empire State Fedu New Yorku obecných současných podmínek zpracovatelského průmyslu (13.30 SEČ) respektive index zpracovatelského průmyslu Fedu Philadelphia (15.00 SEČ).

Únorový index PPI respektive PPI bez cen potravin a energií USA (13.30 SEČ) bude pro trhy také důležitý neboť ukáže inflační vývoj v době, kdy existuje dobrá šance pokračování zmírňování tendence ultraexpanzivní monetární politiky.

Fed minimálně naznačuje neochotu ji dále posilovat. Makroekonomické i finanční indikátory mluví pro silnější dolar

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang