Jsou půjčky přirozenou součástí našeho života?

pujcky

Pokud byste na tuto otázku měli odpovědět, možná byste souhlasili, možná ne. Bude pravděpodobně záležet na tom, na co se konkrétní půjčka využije a jestli tyto zapůjčené finance potřebujeme okamžitě, tedy teď hned.

Než si půjčíme peníze, měli bychom si uvědomit, že je to určité riziko, které nám může zkomplikovat život. Je dost důležité si předem vše zvážit a předem spočítat svůj rozpočet, aby se z půjčky nestala dlouhodobá dluhová past. Ne každý umí šetřit a ne každý ze svého příjmu šetřit může.

Krátkodobé půjčky si lidé berou mnohdy zbytečně, jen aby uspokojili momentální potřebu (dárky, dovolená, zboží z reklamy apod.). Rychlým řešením pro každého jsou půjčky 10 000 Kč ihned. Většinou se splatí jednorázově a najednou.

Půjčky na bydlení, spotřebitelský úvěr na bydlení. Toto řešení je pro mnohé nutností. Zařizování bydlení v životě lidí je vždy důležité. Nejenom pro mladé rodiny, ale i starší generace si po letech své bydlení zařizují znovu.

Úvěr na bydlení je v současnosti pravděpodobně jedno z nejvýhodnějších řešení bytových potřeb.

Výhodný úvěr pro lidi do 36 let v roce 2018 nabízí Státní fond rozvoje bydlení (SFRB):

  • 150 000,- Kč s úrokem 2 % a splatností 10 let
  • úvěr je určený na rekonstrukci a modernizaci bydlení

Pokud by vám stačila menší částka na pořízení vašeho bydlení, je vám max. 36 let a staráte se o dítě do 6 let, máte možnost využít tento úvěrový program SFRB:

  • 600 000,- Kč s úrokem 0,95 % + 1 – 2 % p. a. na dobu 15 let, s úrokovou fixací až 5 let

Pokud tento úvěr spojíte s jiným bankovním úvěrem, celkově nesmí částka přesáhnout 90 % skutečných nákladů. Ať se jedná o novostavbu, převod družstevního bytu (podíl + právo nájmu), přestavbu bytu nebo kupovanou nemovitost s nižší odhadní cenou do 90 %.

Podrobné podmínky této státní podpory bydlení si lze přečíst na internetových stránkách SFRB.

Je mnoho finančních institucí, které nabízejí úvěry na bydlení. Na internetu je možné porovnat nabídky a s rozvahou si vybrat takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

TIP: Když se člověk stane rentiérem, trápí ho finanční problémy mnohem méně.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang