Má euro a akciové trhy nyní potenciál?

euro-sestupny-trend

Od začátku tohoto týdne se podařilo euru prorazit rezistentní linii kratšího kanálu a doputovat až k naznačené delší rezistentní linii. V návaznosti na náš poslední rozbor bychom až nyní potvrdili ukončení první vlny 1 vyššího řádu, kdy nyní budeme čekat, kam až bude mít sílu dosáhnout korekce ve fázi druhé.

Jelikož bychom z technického pohledu očekávali hlubší než současný obrat o cca 23,6 % Fibo, který je tedy silněji spojen s naznačenou linií rezistence, preferovaný scénář vidíme v brzkém proražení této linie odporu a pokračování k naznačeným retracementům 50 % či 61,8 %.

Takový vývoj by tedy byl s největší pravděpodobností provázán s dalším růstem akciových trhů, kdy by bylo z psychologického hlediska pěkné se ocitnout na nových historických maximech, minimálně v případě amerického indexu Dow Jones a teprve potom zcela neočekávaně očekávat korekci či obrat trendu, kdy například divergence mezi cenami indexů a oscilátory budou ještě zřetelnější.

Preferovaný vývoj u EURUSD by negoval propad pod současný naznačený support, který tvoří cena z minulého týdne, pohybující se těsně nad 1,33.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang