Maloobchodní tržby

maloobchodni-trzby-3

Rostoucí maloobchodní tržby jsou optimistickým signálem pro finanční trhy, jelikož signalizují zdravý stav jednotlivých amerických domácností a mohou vést ke zlepšení ekonomiky Spojených států a jejich obchodních partnerů.

Účelem „Předběžného měsíčního přehledu maloobchodních tržeb“ (maloobchodní tržby), který zveřejňuje americký Statistický úřad, je podat obraz o vývoji prodejů ze strany maloobchodních a zásobovacích společností.

Tento přehled zahrnuje společnosti s jedním či více podniky, které prodávají zboží a související služby konečným spotřebitelům.

Maloobchodní tržby jsou dalším ekonomickým ukazatelem, který podává signál o určitých aspektech hospodářství. Vzhledem k tomu, že významnou hnací silou amerického hospodářství je spotřebitelská poptávka, je přirozené, že je tento ukazatel celkem důležitý.

Vyšší úroveň tržeb znamená nejen vyšší zisky společností, ale i vyšší potřebu výroby a vyšší kupní sílu jednotlivých domácností.

Maloobchodní tržby každý měsíc zveřejňuje americký Statistický úřad zhruba 9 pracovních dnů po skončení referenčního měsíce.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang