Na květen vzít euro nebo usd?

euro-nebo-usd

Po zhruba týdenním vývoji nám hlavní měnový pár stále nevybočuje z námi preferovaného scénáře, kterého se v posledních týdnech držíme, kdy ze střednědobého pohledu si lépe představujeme konec korektivní vlny na malinko vyšších, než současných úrovních, kdy dokončení v „C“ vlně, preferujeme kolem úrovní 61,8 % (zároveň předchozí vrchol vlny 1 vyššího řádu v hlavním klesajícím trendu).

Z pohledu času si tento preferovaný scénář lze časovat do přelomu prvního až druhého týdne měsíce května, kdybychom mohli znovu akcelerovat i na akciových trzích a teprve krvácení medvědů, kteří s trhem bojují předčasně, by větší lavinu prodejů, než jsme doposud na akciových trzích mohli vidět, mohlo spustit.

Doporučujeme mít tak stále na paměti, že statisticky špatný měsíc květen, který za posledních pět let na akciových trzích nevydělal, může být psychologickým spouštěcím impulsem, který si obchodníci zkrátka připustí.

Nemusí se sice z důvodů výše uvedených jednat o kopírování loňského vývoje, kdy trh společně s EURUSD klesal přesně od 1. do 31. května, nicméně určitá ostražitost je nyní více než jindy na místě, ještě kdyby se měl opravdu lomit trend do obráceného směru, což nám samozřejmě ukáže až budoucí vývoj.

Nepotvrzení současné krátkodobé rostoucí projekce pro náš scénář stále leží pod naznačenou hranicí 23,6 % Fibo, kterou jsme popisovali minule, a která byla udržena.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang