Nejmocnější žena světa

nejmocnejsi-zena-sveta

V tento tak pozitivní čas si i já dovoluji přijít s nějakým pozitivním příspěvkem. Ač se nám to někdy nezdá, v českých luzích a hájích se občas rodí výjimečné osobnosti, které zasáhly a ještě zasáhnou do světového dění. Jednou z nich je tato maličká paní, která pochází ze Smíchova.

Jmenuje se Madeleine Albright a svého času byla bezpochyby nejmocnější ženou světa. A to na pozici ministryně zahraničních věcí USA. Mimochodem, historicky první žena v tomto úřadu. Znáte přísloví „Co vás nezabije to vás posílí“?

U této maličké – ovšem pouze postavou – dámy to platí dvojnásob. Její život začal útěkem její rodiny před Hitlerem. Až později se dozvěděla, že má řadu židovských předků a mnoho z nich zahynulo během holocaustu.

Mnoho důležitých věcí se naučila od svého tatínka. Ten byl významná osobnost. Otec Josef Korbel byl československý diplomat. Možná si řeknete, že jako žena, navíc malého vzrůstu, mohla být při jednáních s muži slabším partnerem a měla jemnější přístup než její mužské protějšky. Nic není vzdálenější pravdě. Bezpochyby vynikala skvělými vyjednávacími schopnostmi.

Byla ovšem – a stále je – velmi průbojná, rázná a přímočará. Vědomá si svojí silné pozice dokázala svoje protějšky tlačit tam, kam je dotlačit potřebovala. A při vyjednáváních po celém světě přiváděla nejednoho muže do úzkých. Jenom pro zajímavost. Hrála velmi důležitou úlohu při pádu železné opony. I jí vděčíme za to, že jsme dnes součástí svobodného světa a chrání nás NATO. 

Občas slýchám názor, že jsme malý národ a nic nezmůžeme. Není tomu tak. Vždy jsme měli a i do budoucna budeme mít významné osobnosti, které budou ovlivňovat světové dění. Ať již prostřednictvím geniálních vynálezů. Převratných knih. Nebo prostřednictvím velkého vlivu v rozličných oblastech lidského konání.

Nejsme malý národ. Jsme středně velký národ. Jsme středně velký národ s pozoruhodnou a dlouhou historií. A jsme národ, kteří přinesl a ještě přinese světu významné osobnosti. Zbytek je již v našich rukou. Vše nejlepší Madeleine i do budoucna. 

arrs7buolui6dkmremraty3uoa-5830984

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang