Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti

podpora-v-nezamestnanosti

Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti se vztahují jen k pojištěné nezaměstnanosti a neměly by být chápány jako obecné údaje o nezaměstnanosti.

Nároky na podporu v nezaměstnanosti představují jednu část údajů o nezaměstnanosti. Tato zpráva se vztahuje pouze k pojištěné nezaměstnanosti a neměla by být chápána jako obecná čísla o nové nezaměstnanosti.

Například v roce 2008 pobíralo podporu v nezaměstnanosti pouze 36 % z celkového počtu nezaměstnaných. Zaměstnanci, kteří ztratí práci a jsou pojištění proti nezaměstnanosti, obvykle uplatňují žádosti (známé jako „žádosti nároky”), které slouží jako upozornění, že u nich začíná období nezaměstnanosti.

Číselné údaje vztahující se k novým nárokům nepředkládá Úřad statistiky práce, ale Úřad pro zaměstnanost a vzdělávání, organizační složka amerického Ministerstva práce.

Tato zpráva může naznačovat výsledné údaje o budoucí míře nezaměstnanosti. Nárůst nových nároků může být známkou toho, že právnické osoby nejspíše snižují počet zaměstnanců z důvodu možného zhoršení ekonomické situace, což může následně vést k oslabení amerického dolaru.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang