O2: 369 Kč za akcii nabízí PPF!

369 Kč za akcii všem, kteří drželi akcie 31. 2. 2015. To je cena, kterou minoritním akcionářům O2 Czech Republic nabízí majoritní akcionář PPF Arena 2. Překvapivou informaci přinesla dnešní tisková zpráva holdingu PPF.

„Po dlouhé diskuzi se naše společnost rozhodla zachovat se sociálně odpovědně vůči minoritním akcionářům O2, z nichž mnozí prodělali jmění při držení akcií společností NWR, ORCO či KIT DIGITAL a konec konců i při držení akcií samotné společnosti O2 Czech Republic. Podle našich informací hrozí některým z nich po rozvodu bezdomovectví, čemuž chceme tímto krokem zabránit. Odkupní cena byla stanovena majitelem holdingu PPF, panem Petrem Kellnerem, na základě tzv. metody arbitrárního rozhodování – 369 je také počtem sportovních automobilů, které pan Kellner osobně vlastní.“

Samotný Petr Kellner se k transakci odmítl vyjádřit, naší redakci se však podařilo získat vyjádření exprezidenta Václava Klause:

„Dvacet let jsme obviňování ze strany různých pánů Švejnarů, Ježků a dalších levicových ekonomů, že česká ekonomická transformace byla naplánovaná a provedená tak, aby z ní profitovala pouze hrstka vyvolených. To jsou opravdu, ale opravdu zlé větičky, které již dávno vyvrátil slavný novozélandský ekonom Dick Bullshitmaker ve své práci The Genius behind the Success of the Czech Economic Transformation. Nedávno jsme se po diskuzi s mým partnerem Dušanem Třískou rozhodli, že ukážeme, že transformace české ekonomiky měla jediný účel, kterým je zbohatnutí co nejširších vrstev českého obyvatelstva a jako tišší většinoví společníci holdingu PPF navrhneme nabídnout co nejvelkorysejší cenu při dodatečném odkupu akcií menšinových akcionářů O2.“

Podle důvěryhodných zdrojů byl již o těchto krocích informován i ruský prezident Vladimír Putin, který plánuje Václavu Klausovi udělit nejvyšší státní ocenění za přínos v oblasti ekonomie a sociální odpovědnosti, Velký řád knížete Potěmkina.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang