Podnikatelé se budou opět bít o titul Firma roku a Živnostník roku

Někdo s podnikáním začal doma v garáži a nyní své výrobky vyváží do celého světa, jiný přišel s nápadem, který nyní kopíruje asijská konkurence. Podnikatelé mají opět možnost podělit se o své zajímavé příběhy s ostatními a zvítězit v celorepublikovém podnikatelském klání. Devátý ročník soutěží Vodafone Firma roku 2014 a GE Money Bank Živnostník roku 2014 právě začíná.

Přihlásit se mohou malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. Prvním krokem k celorepublikovému titulu je vítězství v krajském kole. Právě díky tomuto širokému záběru ve všech regionech celé České republiky jsou soutěže jedinečné. Krajský vítěz posléze v celostátním kole reprezentuje nejen sám sebe, ale celý region. Zatímco u Živnostníka roku rozhoduje o pořadí v kraji porota na základě podnikatelských příběhů, u vítěze Firmy roku je důležitým faktorem také tzv. finanční „scoring“, který hodnotí finanční stabilitu společností. 

V roce 2013 se přihlásilo 6 525 účastníků. Oproti roku 2006, kdy se konal první ročník, je to více než trojnásobek. Vítězem Vodafone Firmy roku 2013 se stal výrobce koupelnových koberečků společnost Grund z Královéhradeckého kraje, titul GE Money Bank Živnostník roku získal mistr foukaného skla Karel Sobotka z Libereckého kraje. „Karel Gott si přebíral dalšího zlatého slavíka a tleskala mu Státní opera, ovšem zaplněná jenom v hledišti. Nám tleskal celý Žofín narvaný k prasknutí. Byla to nádhera,“ řekl k loňskému vítězství Karel Sobotka. 

Až do 31. května se zájemci o účast v soutěžích mohou registrovat na internetových stránkách www.firmaroku.cz a www.zivnostnikroku.cz. Za registraci do soutěže získává každý 300 Kč na inzerci v katalogu Firmy.cz. Prvních 200 soutěžících, kteří kompletně dokončí přihlášku, získává předplatné Hospodářských novin na rok zdarma. Účast v soutěžích je zcela bezplatná, soutěžící nehradí registrační ani jiný poplatek. Podnikatelské subjekty mohou být do soutěží také nominovány svými známými, kolegy, zaměstnanci nebo zákazníky.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang