Pojišťovací poradci nejsou oblíbení

pojistovaci-poradci-nejsou-oblibeni-2

Nejrůznější podvodníky můžete potkat doslova na každém rohu. Někteří z nich vám bez skrupulí zazvoní na dveře, jiní si na vás počíhají v nákupním centru nebo na předváděcí akci. Za otravné, vlezlé podvodníky jsou však čím dál častěji považováni také finanční poradci.

Obchodníci na předváděcích akcích, kteří nepoužívají úplně férové praktiky, nejprve upoutají vaši pozornost a pak vás různými způsoby donutí si jejich produkt zakoupit. Jedná se o problém, který se týká především starší generace. Senioři často neodhadnou, zda je chce člověk pouze obrat o peníze, nebo jim opravdu nabízí něco, co musí mít.

Mezi další nekalé praktiky patří tzv. podomní prodej. Ten je v této době již ve velké řádce měst zakázán, nicméně stále je provozován.

K obchodníkům se špatnou pověstí se v posledních dvaceti letech zařadili také finanční poradci. A není divu. Mnozí klienti finančních poradců potvrdí, že jejich rady mnohdy způsobily více škody než užitku.

TIP: V tomto článku je shrnuto vše důležité o investování do ETF fondů.

Jak se vyvarovat chybnému kroku?

  • nenechte se dál a dál připojišťovat
  • dbejte na reference

Možná jste i vy potkali finanční poradce, kteří nemají v oblasti financí žádné vzdělání ani zkušenosti. Mělo by se však jednat o výjimku, protože je zákonem dáno, že poradce mohou dělat pouze absolventi jistých přeškolení, doškolení a kurzů, které jsou pod záštitou státu.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang