Předstihové ukazatele – Leading Indicators

leading-indicators

Zpráva o předstihových ukazatelích obsahuje souhrnné informace o nejdůležitějších ukazatelích, např. počtu nových žádostí  o podporu v nezaměstnanosti, peněžní zásobě a jiných. Od ostatních zpráv se však liší tím, že se ve skutečnosti jedná o index.

Dopad této zprávy na trh je často zanedbatelný, protože se zakládá na údajích, které jsou již známé

Organizace Conference Board, která v současnosti sestavuje tento index a index spotřebitelské důvěry (CCI – consumer confidence index), tvoří z předstihových ekonomických ukazatelů index za účelem určení důležitých bodů zvratu v hospodářském cyklu.

Význam této zprávy je malý, protože nepřináší trhu mnoho nových informací. V současné době tuto zprávu vydává organizace Conference Board.

Index předstihových ukazatelů se zveřejňuje přibližně ve třetím týdnu měsíce, jenž následuje po měsíci, k němuž se vztahuje. 

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang