Proč si Nečas nechal nadávat od Nagyové?

Proč si bývalý premiér nechal nadávat od své milenky a současné manželky? Tuto otázku položily EuroZprávy dr. Cimickému. Známý psychiatr odpověděl pouze, že je mu velmi smutno z toho, co slyšel. Na jedné straně je unavený muž a proti němu stojí ambiciózní žena, která hledí na svou kariéru a neváhá pro ni cokoliv obětovat.

Upřímně řečeno, taková stručná a povrchní odpověď od uznávané kapacity z oboru mě vůbec neuspokojila, a tak jsem se, jako amatérský psycholog, rozhodl napsat odpověď vlastní.

Petr Nečas se především seznámil i oženil se svou první ženou velmi mladý. Vzhledem k jeho donedávna proklamovanému pravověrnému katolictví se dá usuzovat, že to dost možná byla jediná žena, se kterou měl Nečas aspoň trochu vážnější vztah. Proto, navzdory svému věku, do mimomanželského poměru s paní Nagyovou vstupoval vlastně jako nezkušený muž. Rozvedená paní Nagyová si z premiéra udělala cíl svého „byznys plánu“. Jakmile si s ní Nečas začal, sklapla past a nebylo cesty zpět.

Dokážete si představit, co by se stalo, kdyby se v jakékoli fázi rozhodl poměr ukončit? Všeho schopná semetrika Nagyová by se s vysokou pravděpodobností postarala o maximální publicitu jejich poměru, ale mohla by i vynést či zneužít informace jiného druhu. Toho si Nečas musel být vědom, a tak ze vztahu nemohl vycouvat, a to i za cenu toho, že si nechá nadávat do volů a primitivů. Mohl se jí alespoň postavit a říct, že takhle ho oslovovat nebude, ale je otázkou, jak moc negativní důsledky by tato „rebelie“ pro pana Nečase měla.

Paní Nagyová je jednou z žen, se kterými není radno si začínat. Je to jakási nášlapná mina. Asi jako když investor nakoupí mizernou akcii typu ORCO. Akcie stále klesá, ale investor nechce realizovat ztrátu. Kdyby se akcie otočila, tak se mu každý vysměje. Každý den si říká, že se to už přece musí zlomit, ale akcie padá dál a dál. Nakonec mu v portfoliu zůstane bezcenný titul. Dříve bylo možné si s takovými akciemi alespoň vytapetovat toaletu, v digitálním věku ale i na tuto kratochvíli může investor zapomenout.

Jeden z nejlepších komentářů k odposlechům v kauze Nagyová byl ten, podle kterého je Nečas vlastně ve výkonu trestu odnětí svobody. Něco na tom bude. Trpitelský pohled na fotografiích expremiéra můžeme přičítat nejen jeho znechucení ze soudních tahanic, ale i jeho současnému manželství s bývalou kantýnskou z Ostrova u Karlových Varů.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang