Prodeje nových domů

prodeje-novych-domu-2

Do tohoto ukazatele se mimo jiné nezahrnují domy, které postavil generální dodavatel na pozemku vlastníka. Pokud není transakce dokončena, dům se pro účely tohoto ukazatele považuje přesto za prodaný

Prodeje nových domů nebo prodeje nových obytných domů zahrnují pouze prodeje nových rodinných domů, a to jak ve vztahu k budově, tak i k pozemku.

Ukazatel nezahrnuje domy, které postavil generální dodavatel na pozemku vlastníka domu, dále domy, které byly postaveny jako nájemní, a domy, které si postavil jejich vlastník. Dům se považuje za prodaný buď po podpisu kupní smlouvy nebo přijetí zálohy – a to i včetně případů, kdy k tomu došlo před zahájením stavby.

Prodeje nových domů mohou naznačovat střednědobý/dlouhodobý směr ekonomiky. Pokud se jednotlivci nacházejí ve stabilnější nebo alespoň zlepšující se finanční situaci, prodeje nových domů jsou jedním z ukazatelů, které na tento vývoj reagují nejdříve.

Růst tohoto ukazatele proto může rovněž znamenat, že se situace jednotlivých domácností i amerického hospodářství obecně zlepšuje, což může dlouhodobě napomáhat ke zhodnocení amerického dolaru. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang