Spotřebitelský úvěr na bydlení, dům, byt

pujcka-na-bydleni-hypoteka-2

V oblastí hypoték a financování se v posledních letech hodně změnilo. Hypotéku už nelze financovat na 100 % hodnoty nemovitosti. Další změnou je, že daň z nabytí nemovitostí platí kupující. Banky už také přísně posuzují každou žádost a hlavně bonitu žadatele. Na druhou stranu lze snáze splatit úvěr předčasně nebo každoročně provést splátku bez poplatku.

Spotřebitelský úvěr je v České republice určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy ale musí být zajištěný zástavním pravém k nemovitosti na území České republiky. Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěru:

  1. účelová hypotéka – která je opravdu striktně vázaná na investici právě do nemovitosti
  2. neúčelová hypotéka – jedná se o tzv. americkou hypotéku, kterou lze použít na cokoliv

Účel úvěru může být různý – například koupě nemovitosti do osobního vlastnictví, ať už se jedná o byt, domek nebo stavební parcelu, nebo rekonstrukce bytu či domu. Kalkulačka hypotečního úvěru přijde vhod všem, kdo o hypotéce uvažují.

Jedná se o dlouhodobý závazek, kterého se každý rád zbaví. Mimořádné splátky hypotéky lze zasílat kdykoliv po dobu trvání úvěru, nicméně v některých případech se s nimi může pojit poplatek.

TIP: Pro ty, kdo si pokládají otázku, jak se stát rentiérem, se odpovědi nacházejí v tomto článku.

Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení je účelovým úvěrem, kterým lze financovat pořízení nemovitosti, stavbu domu, rekonstrukci bydlení, koupi nábytku apod. Díky tomu, že se jedná o úvěr s jasně definovaným účelem, nabízí poskytovatelé výhodnější podmínky.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang