Půjčka na bydlení pro mladé od finanční instituce

pujcka-na-bydleni-pro-mlade

V dřívějších letech byl sice stát schopen mladým lidem poskytnout půjčku na bydlení, nicméně částka byla nedostatečná (do šesti set tisíc korun se splatností do patnácti let). Proto bylo nutné přibrat ještě další úvěr či hypotéku na pokrytí výdajů souvisejících s pořízením nemovitosti, a to u některého z peněžních ústavů.

Do budoucna by vláda chtěla nabídnout půjčku pro mladé až do výše dvou milionů korun se splatností do dvaceti let s odečtem za jedno dítě v částce třicet tisíc korun s úrokem nižším, než je nabízen peněžními ústavy.
Pokud byste vlastní bydlení již měli a chtěli byste ho pouze zmodernizovat, mohla by vám být poskytnuta částka v maximální výši tři sta tisíc korun. V nevýhodě zůstávají partneři ve věku nad 36 let a s dítětem starším šesti let.

TIP: Pro rekonstrukci bydlení je možné kromě hypotéky využít buřinku stavební spoření.


img_a315640_w2264_t1526501381-2336285

Návrat k finančním institucím

Pokud nesplňujete požadavky týkající se věku (vašeho, partnera, dětí), můžete na výhodnou státní půjčku oro mladé zapomenout. Pro vás jsou tu ale nabídky finančních společností, tedy bank a stavebních spořitelen, které poskytnou hypoteční úvěr na míru.

TIP: Na bydlení si lze vydělat i pasivními příjmy – například z akcií nebo státních dluhopisů.

Nespornou výhodou je v tomto případě to, že peněžní ústav má mnohaleté zkušenosti a proškolené pracovníky, kteří pro vás jistě najdou tu nejlepší možnou variantu půjčky s výhodným úrokem a přijatelnou měsíční splátkou.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang