RBP – Revírní bratrská pokladna

revirni-bratrska-pokladna-2

Revírní bratrská pokladna je jedna z největších regionálních zdravotních pojišťoven v celé České republice. Pojištění u této pojišťovny mají hlavně ti, kteří pobývají na Moravě a ve Slezsku. V dnešní době existuje už přes 40 kontaktních míst, kde je zajištěn styk s klienty pojišťovny.

Má sídlo v Ostravě, a to konkrétně ve Slezské Ostravě. Zajišťuje zdravotní pojištění a také i pojištění cestovní. V nabídce jsou dokonce i balíčky prevence, bonusové programy a mnoho dalšího, například slevové programy pro dospělé, mladiství i děti. Vydává svůj vlastní Zpravodaj, v němž se lze dočíst o veškerých novinkách a aktualitách.

Existuje dokonce i aplikace s názvem MojeRBP, která je určená pro pojištěnce i širší veřejnost. Aplikace je k dispozici pro chytré telefony i počítače.

Revírní bratrská pokladna má velmi poutavou historii. Její vznik se datuje do roku 1802, kdy se nazývala jako Pokladna hornických bratrstev. Založili ji horníci, kteří pracovali v Krušných Horách. Tehdy pokladny platily i pohřby horníků a věnovaly dary vdovám a sirotkům. Největší rozmach však zažila ale v 19. století. Tehdy navíc pokladny získaly možnost se spojovat.

TIP: Každý se může stát rentiérem – prvním krokem je přečtení tohoto článku.

V Moravské Ostravě byla první Revírní bratrská pokladna zřízena okolo roku 1920. V červenci roku 1948 se její činnost uzavřela a byla sloučena do Ústřední národní pojišťovny. Po rozdělení Československa však zase začala zajišťovat zdravotní péči po své pojištěnce. Dnes se stará o celkem 500 000 pojištěnců.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang