S&P 500 opět posunul historická maxima

Včera americké akciové indexy pokračovaly v růstu (S&P 500 +0,70 %, Nasdaq +1,64 %). Index S&P 500 opět posunul své historické maximum a mílovými kroky se blíží k další psychologické hladině, tentokráte 1900b. Indexu Nasdaq zbývá už jen 7% k dosažení vrcholu z období „dot-com“ bubliny na přelomu tisíciletí. 

Podporou pro trhy rizikových aktiv byly lepší než očekávané prodeje automobilů a výrobní ISM v USA, které potvrzuje, že americká ekonomika po mrazivém začátku roku opět nabírá obrátky. Dnes budou pohledy upřeny opět na Ameriku, kde se budou sledovat zejména první data z trhu práce (data dle agentury ADP).

Po dvou slabších měsících by se růst počtu pracovních míst měl vrátit k úrovním okolo 200 tis. Podobně to je i s průmyslovými objednávkami, které by si po dvou měsících poklesu měly připsat růst o více než jedno procento.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang