Špičky, formace, zvrat v trendu

hlava-a-ramena-formace-trend

K této formaci často dochází brzy po vydání ekonomických zpráv, kdy trhy mají vysokou volatilitu. Tato formace se skládá z jedné velmi dlouhé svislé čáry/svíčky , která může tvořit „vrchol“ špičky pro obrat rostoucího trendu nebo „dno“ špičky pro obrat klesajícího trendu.

V případě „vrcholu“ špičky je zřejmý vzestupný trend vedoucí k této formaci. V okamžiku špičky cena prakticky „poskočí“ a vytvoří jeden svislý sloupec, který je v grafu na pohled mimořádný.

Při úvaze o této formaci je důležitým faktorem skutečnost, že zavírací cena na „vrcholech“ špiček musí být nižší než otevírací cena a měla by se nacházet poblíž nejnižší ceny v období. Jedině tehdy je tato formace úplná a její interpretace spočívá v tom, že lze očekávat značný sestupný pohyb ceny. 

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang