Týdenní tržby obchodních řetězců – Redbook

tydenni-trzby-obchodnich-retezcu-redbook

Dopad této zprávy na trh není významný z důvodu omezené využitelnosti údajů o týdenních tržbách obchodních řetězců k prognózování.

Hodnoty tohoto ukazatele vyhlašují dva subjekty: banka Tokyo-Mitsubishi a Redbook survey. Údaje od prvního subjektu jsou založeny na údajích od vybraných devíti velkých maloobchodních řetězců a zjišťují úroveň tržeb na týdenní bázi. Z tohoto důvodu jsou charakterizovány vysokou volatilitou a je obtížné stanovit dlouhodobou úroveň spotřeby.

Přínosnější variantou této zprávy jsou měsíční tržby obchodních řetězců. Redbook survey zase každý týden sleduje patnáct maloobchodních řetězců. Zpráva kumulativním způsobem porovnává týdny aktuálního a předešlého měsíce. Například údaje za třetí týden se porovnají s kumulativními tržbami za tři týdny předešlých měsíců.

Důležitost této zprávy je nízká, protože neobsahuje mnoho významných informací, které by mohly sloužit k předvídání maloobchodních tržeb.

Týdenní tržby obchodních řetězců se vykazují každý týden. Čas (hodina) vyhlášení se může lišit podle subjektu – ale oba údaje mají být zveřejňovány vždy v úterý.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang