USD/CHF – Švýcarský frank po řeckých volbách bez větších změn

Švýcarský frank dnes k dolaru oslabuje o 0,1% k pátečnímu závěru na 0,95, když se optimismus po řeckých volbách rychle vytrácel. Z neděle na pondělí cena klesla na 4-týdenní minimum, poté ale dochází k soustavnému obratu.

Politické strany preferující udržení země v Eurozóně za cenu úsporných programů by měly vytvořit parlamentní většinu, čímž se obávaný scénář vystoupení země z Eurozóny minimálně prozatím nekoná. Hlavní rezistencí je 0,959, důležitými podporami jsou 0,937 s hlavním podpůrným pásmem 0,92 – 0,925.

Trh vykázal v posledních týdnech významný růstový signál, když dokázal překonal trojúhelník od začátku roku. Posílil nad 100 a 200 MA a trvale roste nad horní hranicí důležitého rezistenčního pásma 0,925, které dříve provokovalo solidní prodeje a bylo těžké je překonat.

Slabost švýcarského franku respektive eura koresponduje zčásti s momentálně lepší kondicí americké ekonomiky, hlavním důvodem ale je nervozita kvůli obavám z dluhové krize Eurozóny spojená se slabostí eura s tím, jak SNB lpí na minimálním kursu 1,2 EURCHF.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang