Mexické peso – dolar – USD/MXN – kurz

mexicke-peso-dolar

Měnový pár obsahující americký dolar a mexické peso je velmi rozšířený, a to nejen v latinskoamerických zemích. Představuje hodnotu jednoho amerického dolaru vůči mexickým pesům. Trh s měnovým párem USD/MXN se může považovat za poměrně stálý, jiným slovy, peso je obvykle charakterizováno menší volatilitou než v případě jiných měn rozvíjejících se trhů.

Proto může být tento měnový pár vhodný pro střednědobé a dlouhodobé investice na devizovém trhu FOREX. Mexické hospodářství je poháněno spíše vývozem z důvodu nízkých výrobních nákladů a specializuje se na strojní zařízení a těžební průmysl.

Hlavním trhem pro jeho produkty jsou sousední Spojené státy, což znamená, že mexické hospodářství je vysoce závislé na americké ekonomice.

Mexiko je třetím největším dodavatelem surové ropy do Spojených států. Ropný sektor vytváří téměř 15 % příjmů z vývozu a ještě větší význam má pro mexický stát, který dostává z tohoto sektoru 40 % státních příjmů.

Díky mimořádnému významu ropného sektoru v mexickém hospodářství se může MXN považovat za komoditní měnu stejně jako americký dolar, který však navíc patří k nejdůležitějším rezervním měnám na světě a drží jej všechny nejvýznamnější centrální banky.

Trh s měnovým párem USD/MXN může reagovat na ekonomické faktory, které se uplatňují jak v Mexiku, tak ve Spojených státech. Mexické peso je také zranitelné ve vztahu ke všeobecné náladě mezinárodních investorů vůči měnám rozvíjejících se trhů.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang