Warren Buffett, Berkshire Hathaway a nemovitosti

Ne, nebojte se. Buffett právě neprodal všechny akcie a neinvestuje nyní všechny peníze do nemovitostí.

V tomto článku se podíváme na to, jak se aktuálně Berkshire Hathaway vede a co je nyní u tohoto legendárního investora nového.

Výsledky Berkshire Hathaway

Čistý zisk americké investiční společnosti Berkshire Hathaway ve třetím čtvrtletí stoupl o 72 procent na 3,9 miliardy dolarů (77 miliard korun). Tržby společnosti stouply na více než 41 miliard dolarů z necelých 34 miliard před rokem. Dobré výsledky železničních aktivit a investiční výnosy kompenzovaly slabší výkony pojišťovacích divizí.

Co je Berkshire Hathaway

Berkshire vlastní několik desítek podniků, včetně pojišťovnických, energetických, oděvních a potravinářských firem. Snaží se investovat zejména do společností, které jsou na okraji zájmu investorů, ale mají vysoké zisky a silné vedení. Konglomerát Berkshire zaměstnává po celém světě více než čtvrt milionu lidí.

Jak to „Bufeťák“ vidí právě nyní

Buffett aktuálně sází, mimojiné, na oživení amerického trhu s nemovitostmi. Dále Buffett řekl CNBC, že věří stále na pozvolný vzestup americké ekonomiky a to i v současné celosvětové ekonomické situaci, kdy řada zemí zpomaluje tempo růstu, dokonce i nedávné hvězdy a tahouni.

Podle signálů, které Buffett sleduje na realitním trhu, dochází i zde v poslední době ke zlepšení. A ekonomické ukazatele dávají Buffettovi v mnohém za pravdu. Poslední dobou v USA rovněž klesá míra vyvlastňování nemovitostí pro neschopnost splácet hypotéku. 

Aktivity Berkshire Hathaway

Makléřská firma HomeServices of America, kterou vlastní právě Berkshire, se nyní stane hlavním vlastníkem franšízové sítě realitních agentur. Od příštího roku bude nabízet své služby pod novou značkou Berkshire Hathaway HomeServices. HomeServices je druhá největší makléřská firma v USA!

Bershire také koupila výrobce cihel.

Pár slov závěrem

Nikdo netvrdí, že je dobré kopírovat investiční kroky kohokoliv. Nicméně, sledovat kroky a vyjádření tohoto burzovního mága se vždy vyplatí a minimálně je dobré o nich přemýšlet. Tak jako tak, v investiční „hře“ hraje každý sám za sebe. 

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang