XTB nově nabízí možnost investování do třikrát více kryptoměn

xtb

XTB patří mezi nejvyužívanější brokery na celém světě vůbec. Jeho platformu využívá nespočet uživatelů a není tak divu, že s rozšiřováním klientů přišlo ruku v ruce i budování větší nabídky aktiv. Jedním z trendů na poli investic jsou nyní kryptoměny. XTB se rozhodlo zpřístupnit svým uživatelům nové příležitosti v podobě obchodování právě kryptoměn.

TOP Akcioví a forex brokeři

Srovnání nejlepších brokerů 2022

xtb

XTB

98 %

Jeden z největších brokerů na světě. Demo účet zdarma k vyzkoušení. Spíše pro mírně pokoročilé.

degiro

Degiro

95 %

Velmi nízké poplatky, dobrá volba pro investice do ETF. Spíše pro začátečníky.

eToro

90 %

Nejnižší poplatky, vhodné pro pokročilé i začínající investory.

Plus500

83 %

Plně v češtině včetně investování v korunách. Nelze investovat do fyzických akcií.

XTB broker byl blíže představen v této recenzi brokera XTB. Kromě svých klasických instrumentů, jako jsou fyzické akcie, ETF fondy a komodity, nabízí svých klientům investovat i do kryptoměn. Svět kryptoměn se poslední roky začíná otevírat širokému spektru investorů.

Kryptoměny mají své místo v portfoliích jak individuálních investorů, tak i velkých firem. Do června roku 2021 se 10 % prvních transakcí nových investorů na XTB týkalo právě krypta.

Do jaké kryptoměny investovat 2022

XTB broker díky stále větší poptávce ztrojnásobil počet obchodovatelných aktiv založených na kryptoměnách. Zavedl také velmi přívětivé spready na jejich zobchodování.

Klasické, dostupné kryptoměny (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, atd.) doplnilo 9 nových – Binance Coin, Cardano, Chainlink, Dogecoin, EOS, Polkadot, Stellar, Tezos a Uniswap.

Kryptoměny na XTB
XTB broker slibuje u některých kryptoměn spread již od 0,22 %

XTB nabízí obchodovat kryptoměny i v rámci svého demo účtu zdarma. Přes demo účet je možné si investice osahat a lépe si vytvořit strategii, do jaké kryptoměny investovat. Ten si zřídí velmi jednoduše na pár kliknutí. Klient si tak může vyzkoušet, co to obnáší a nahlédnout tak pod pokličku třeba nově přidanému Dogecoinu.

Ač jsou kryptoměny dnes velmi populárním aktivem pro investici, je nutné si před jejich nákupem připomenout, že jde o velmi náchylný trh plný výkyvů a změn. Proto doporučujeme brát investici do kryptoměn spíše jako dlouhodobou záležitost. Stejně tak pro začátečníky v oboru zhodnocování peněz je tento instrument velmi nepředvídatelný.

Před samotnou investicí do kryptoměn by měl investor vědět o jaké aktivum se jedná a mít alespoň základní povědomí, jak kryptoměny fungují. Mnoho informací o tom, co je to krypto, jak se těží nebo jak ho zdanit nabízí naše články

Více o tom, jak vybrat vhodného brokera, nebo to, že kryptoměny lze obchodovat i prostřednictvím jiných brokerů – například eToro, se lze dozvědět v článcích na investičním portálu Vpenize.cz. Příspěvek věnovaný české platformě krypto směnárny CoinBank potvrdí, že obchodování s virtuální měnou není složité.

Důležité je také své kryptoměny chránit před odcizením a zajistit tak bezpečnost svým investicím, aby se stávalo co nejméně podvodů a krádeží.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang