Zařiďte si cestovní pojištění chytře

cestovni-pojisteni-chytre

Cestovní pojištění by si měl zařídit každý, kdo se chystá vycestovat do zahraničí. Vybrat vhodný produkt však nemusí být jednoduché, jelikož nabídka pojišťoven je opravdu široká. Čeho se při sjednávání cestovního pojištění vyvarovat a co se naopak může vyplatit?

Zorientovat se v nabídce cestovního pojištění nemusí být jednoduché. Existuje však několik obecných doporučení, kterými se při výběru pojištění na cesty vyplatí řídit.

Nepojišťujte se u cestovní kanceláře

Pokud si kupujete zájezd s cestovní kanceláří, zajisté se vás při sjednávání smlouvy budou snažit přesvědčit o výhodách cestovního pojištění sjednaného u nich. Vy se však nenechte zmást a pojistku si vyřiďte u některé z pojišťoven.

Pokud byste totiž agentovi z cestovní kanceláře podlehli, zaplatili byste s největší pravděpodobností vyšší částku než v případě klasického pojištění. Navíc byste pak v případě úrazu mohli zjistit, že vámi podepsaná pojistná smlouva má menší krytí nákladů, než jste se domnívali.

TIP: Zde je podrobně vysvětleno, jak být rentiér.


img_a312803_w1728_t1523559065-1549168

Pokud cestujete častěji, sjednejte si celoroční pojištění

Pokud vyjíždíte do ciziny častěji než jednou za rok na letní či zimní dovolenou, popřemýšlejte o tom, zda by se vám nevyplatilo pojištění celoroční. Pokrývá totiž vícečetné výjezdy do zahraničí za cenu jen o něco málo vyšší, než kolik by Vás stálo pojištění třeba čtrnáctidenní dovolené.

Pojištění léčebných výloh je nezbytné

Pokud toto pojištění mít nebudete, může se Vám stát, že v případě úrazu nebo vážnější nemoci, která bude vyžadovat lékařské ošetření či dokonce pobyt v nemocnici, budete muset zaplatit velmi vysokou částku. V některých zemích je lékařská péče opravdu velmi drahá. Pojistka by ideálně měla krýt i letecký transport do vlasti.

V momentě, kdy budete pojistku sjednávat, nezapomeňte nahlásit své veškeré zdravotní problémy, které vás momentálně sužují. Pokud by totiž v případě plnění pojistky bylo zjištěno, že jste nějaké zdravotní komplikace zamlčeli, nemusela by vám být pojistka proplacena.


img_a312803_w1728_t1523559075-9114056

Mějte potřebné informace vždy při ruce

Stane-li se vám nějaká nehoda a budete potřebovat v cizině neodkladně ošetřit, měli byste mít po ruce všechny detaily týkající se pojistné smlouvy. Nezapomeňte si také ověřit, do kdy musíte své pojišťovně pojistnou událost nahlásit.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang