Zkuste si půjčit od lidí a ušetříte

pujcit-od-lidi

Již dávno nejsou k dispozici pouze bankovní půjčky. Vedle klasických nebankovních úvěrů lze využít také půjček od lidí, tzv. peer-to-peer půjček.

Princip peer-to-peer neboli P2P půjček spočívá v tom, že lidé půjčují lidem. V ČR momentálně tento způsob poskytování peněz nepatří mezi nejpopulárnější, nicméně jeho příznivců rapidně přibývá. Jedná se rozhodně o něco, do čeho investovat.

Dle několika zdrojů je hlavní příčinou stále rostoucího zájmu mimo jiné to, že české banky jsou jsou jedny z nejdražších a nejpřísnějších v Evropě. Pokud si vezmete Zonky půjčku nebo si půjčíte od podobné společnosti, příliš se Vám úroková míra nesníží, nicméně kritéria pro půjčování jsou mírnější. Teď ovšem Zonky končí s manuálním investováním, zbývá jen Zonky rentiér.

Jak P2P půjčky fungují?

Vyjednat si takovýto úvěr není nic složitého a rozhodně z toho nemusíte mít strach. Pokud jste se rozhodli zažádat o P2P půjčku, pak jediné, co musíte udělat, je registrace na P2P platformě. Vyplníte základní údaje o sobě, jako je jméno, stav vašich příjmů apod. Kontroluje se bonita žadatele, proto je nutné disponovat pravidelným příjmem v dostatečné výši.

Poté už jen čekáte na vhodné investory, kteří se rozhodnou, že půjčí právě vám. Úvěr neposkytuje jeden člověk, nýbrž více investorů, kteří mají zájem zhodnotit své úspory.

Půjčka od lidí ihned nabízí výhodnější podmínky a neřeší se tolik registry dlužníků.


img_a279014_w1728_t1485257265-6341370

Některé P2P platformy se nebojí půjčit i problémovým lidem, kteří by od banky půjčku v žádném případě nedostali. Z tohoto důvodu by měl každý investor využívat pouze prověřené společnosti, u nichž nehrozí, že o své investované peníze přijde.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang